گلدان‌های سفالی

هر کدام گلدان ها مزایا و معایبی دارند در این مبحث به آن اشاره نموده ایم.

مهم ترین مزیت گلدان سفالی تبخیر آب درون خاک و مرطوب نگه داشتن خاک برای رشد مناسب گیاه است. بسیاری از گلدان ها به دلیل نگه داشتن آب درون خاک باعث پوسیده شدن ریشه گیاه شد و گیاه را از بین می برند اما گلدان سفالی با تبخیر آب مانع از این جریان می شود. 

معمولا در قسمت بیرونی گلدان سفالی لایه ای سفید رنگ از نمک مشاهده می شود در واقع نمک های زیان آور خاک است که گلدان آن را به بیرون از خاک میفرستد.

وزن زیاد گلدان سفالی هم مزایایی دارد و هم معایبی، در جابجایی آنز اختلال ایجاد می کند اما اگر گلدان در محوطه ای باشد که در معرض وزش باد قرار گیرد احتمال واژگون شدن آن بسیار پایین می آید.

یکی دیگر از مزایای گلدان سفالی این است که گلدان پس از خرابی شدن به لحاظ زیست محیطی به طبیعت آسیبی وارد نمی کند و به راحتی جذب محیط می شوند.

تنفس ریشه و تبادل هوا در گلدان سفالی بهتر است و در برابر آفتاب مقاومت دارند. این گروه از گلدان ها به طبیعت نزدیک ترند . ظاهری طبیعی دارند.

 گلدان سفالی

گلدان پلاستیکی

متداول ترین گلدان هایی که بسیار استفاده می شود گلدان پلاستیکی است سبک وزن و انعطاف پذیر بودن و قابلیت جابجایی راحت گلدان باعث شده بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. غیر قابل یخ زدن و فاسدن شدن هستند. طرح ها و نقش های متفاوت این گلدان ها بیشتر جلب توجه کرده و خرید آن توسط افراد بیشتر شده است.

گلدان گلاستیکی در برابر ضربه مقاو م است و اگر از ارتفاعی بیافتد آسیبی به گلدان وارد نمیشود و ترک نمی خورد . ظاهر گلدان به گونه ای است که اگر بر روی سرامیک و یا محیط سفت و سختی برخورد کند آسیبی به آن ها وارد نمی کند.

فاصله زمان آبدهی به گلدان در گلدان پلاستیکی بیشتر است چرا که مانند گلدان سفالی از جداره های آن امکان تنفس وجود ندارد و گردش هوا کمتر رخ می دهد. آب زیاد منجر به پوسیده شدن ریشه می شود.

هنگام تعویض به راحتی جداره‌های درونی‌اش از خاک تمیز می‌شوند. با یک حرکت کوچک تقریباً تمامی خاک‌ها را پاک می‌کند و با فشار آب تمامی جداره تمیز می‌شود.

خوش نقش اند و ظراحی زیبایی دارند. اما گلدان سفالی به لحاظ ظاهری ممکن است در تقارن نباشند.

شاید استفاده از گلدان‌های پلاستیکی کاملا به صرفه و راحت باشد  اما نباید از یاد برد که پلاستیک برای تجزیه شدن به زمان زیادی نیاز دارد. ممکن است شما پس از مدتی تصمیم به تعویض گلدان بگیرید و وارد چرخه طبیعت می شوند و تجزیه سالیان دراز طول می کشد. پس بهتر است پس از استفاده از گلدان آن را جهت بازیافت به مراکز بازیافت مواد پلاستیکی تحویل دهید تا در حین لذت بردن از گیاهان خود آسیبی به محیط زیست وارد نسازید.

گلدان پلاستیکی

خرید و فروش گلدان پلاستیکی در طرح و رنگ های گوناگون در سایت مهربان پلاست. جهت خرید می توانید به بخش سفارش آنلاین محصولات مراجعه نمایید.

درباره ما

شرکت مهربان پلاست با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع گلدان از قبیل : گلدان های پلاستیکی مستطیلی ، مربعی ، گرد و ..فعالیت دارد و تمام این گلدان ها براساس استانداردهای جهانی ساخته می شود.

آدرس شرکت

آدرس شرکت :جاده ورامین ، خیرآباد ، خیابان بهرام مصیری بعد از خط راه آهن ، خ صنعت 3 ، کوچه جلالی ، پلاک 279
شماره تلفن : 02136236982 - 02136237152
شماره همراه : 09122275915
ایمیل:info@mehrabanpelast.com

نقشه