انواع گلدان، معایب و مزایای آنها : 

معمولا در خانه هر ایرانی گل و گیاهی وجود دارد اما انتخاب گلدان و توجه به مزایا و معایت آنها از جمله مواردی است که حتما باید به آن ها توجه شود.

هر گلدان با هر نوع جنس و طرح دارای مزایا و معایبی است در زیر به بخشی از آنها اشاره نموده ایم.

گلدان های پلاستيكی

یکی از انواع گلدان گلدان پلاستیکی تزئینی است که در بازار از تنوع در طرح و رنگ بالایی برخوردار است. این نوع گلدان ها به دلیل اینکه در اندازه، رنگ، طرح شکل های متنوعی دارند برای همین توجه همگان را به خود جلب می نمایند. قیمت مناسب این گروه از گلدان ها بسیار پایین بوده و یکی از دلایل اصلی گرایش به این گلدان ها همین نکته است. دوام بالا، وزن بالا، وجود زهکشی باعث شد خریداران به آن توجه بسیاری نمایند.

گلدان پلاستیکی

گلدان های سفالی

گلدان سفالی به دلیل ساختاری که دارند به طبیعت نزدیک‌ترند. نمایی که یک گلدان سفالی می‌تواند به خانه ما بدهد از گلدان‌های پلاستیکی بسیار بیشتر است. برای کاشت هر نوع گلی مناسب  بوده و تهیه آنها نیز بسیار راحت می باشد. به دلیل وزن بالا و مقاومت در برابر باد  می توان در خارج از منزل هم از آنها استفاده نمود. گلدان های سفالی منافذ بیشتری دارند به همین خاطر آب را زودتر از دست میدهند این نکته هم خوب است هم بد! آب داخل خاک جمع نمی شود و ریشه گندیده و پوسیده نخواهد شد ولی از طرفی به دلیل از دست دادن آب دفعات آبیاری بیشتری  مورد نیاز است. ااین نوع گلدان آپارتمانی طرفداران خود را دارد.

گلدان‌ های فلزی

گلدان‌هاي فلزي به تازگي رواج پيدا كرده است. جنس اين گلدان‌ها از مس، روي، گالوانيزه يا چُدن است. مزیتی که گلدان فلزی دارد استفاده مجدد و در واقع بازيافت، بهترين راه صرفه‌جويي در هزينه‌هاست. گلدان‌هاي فلزي خراب نمي‌شوند و اين امكان را براي ما فراهم مي‌سازند كه مطمئن باشيم در طولاني مدت و سال‌هاي سال مي‌توانيم از آنها استفاده كنيم. ایرادی که می توان به گلدان های فلزی گرفت این است که به‌ شدت گرما را به‌ خود جذب مي‌كنند و باعث مي‌شوند ريشه گياه در برابر نور مستقيم خورشيد بسيار گرم شود و صدمه ببيند. مگر اينكه با تنظيم دماي اطراف و دوره‌هاي آبياري منظم با دماي آب كنترل شده از حرارت و گرماي بيش از حد داخلي خاك آن مراقبت كنيم. همچنين بعضي از كودها ممكن است فلز را از بين ببرند يا حتي تركيب بعضي از كودها با تركيبات داخلي فلزي تأثير كمتري بگذارند.

گلدان های چوبی

 

جنس گلدان های چوبی از چوب درخت سدر، چوب جنگلي مقاوم يا چوب فشرده‌ است تا آسيب‌پذيری و شکنندگی  آنها در برابر رطوبت به حداقل برسد. مي‌توان آنها را چندین سال در مناطق سردسير در فضای سرد بيرون قرار داد. گلدان‌هاي چوبي بسیار سنگين هستند بنابراين حمل ‌و نقل آنها در اندازه بزرگ مشکل خواهد بود.گلدان چوبی را میتوان با رنگی به گلدان رنگی مبدل گرد.

گلدان هاي سيماني

این نوع گلدان بیشتر برای باغ و باغچه های بزرگ استفاده می شود. خودمان هم میتوانید آن را درست کنیم. مزیتی که این نوع گلدان دارد این است که شکل ، طرح و اندازه آن دست خودمان است. فقط نکته مهم  زهکشی این نوع گلدان  است که حتما باید به آن توجه شود. زمان لازم برای خشک شدن گلدان سیمانی تقریبا  یک ماه است.

گلدان های سراميكی

گلدان‌هاي سراميكی براق، به لحاظ قیمت گران‌تر از سفالی هستند و در رنگ و طرح متنوع هستند. این گلدان ها به دلیل زیبایی مناسب برای  مکان هایی مثل تراس، پاسیو و مکان هایی که دید زیادتری دارند هستند. ولی به دلیل نداشتن منفذ، برخلاف گلدان های سفالی رطوبت خاک را سریع از دست نداده و منجر به پوسیده شدن گیاه و ریشه می شوند.

 

 

درباره ما

شرکت مهربان پلاست با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع گلدان از قبیل : گلدان های پلاستیکی مستطیلی ، مربعی ، گرد و ..فعالیت دارد و تمام این گلدان ها براساس استانداردهای جهانی ساخته می شود.

آدرس شرکت

آدرس شرکت :جاده ورامین ، خیرآباد ، خیابان بهرام مصیری بعد از خط راه آهن ، خ صنعت 3 ، کوچه جلالی ، پلاک 279
شماره تلفن : 02136236982 - 02136237152
شماره همراه : 09122275915
ایمیل:info@mehrabanpelast.com

نقشه